Co jest uważane za wysokie zadłużenie karty kredytowej?

17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Często słyszymy, że nie powinniśmy mieć zbyt dużego zadłużenia na karcie kredytowej, ale trudno powiedzieć, ile to „za dużo. Według CreditCards.com jednym z powodów, dla których ludzie popadają w nadmierne zadłużenie, jest to, że dokonują minimalnych płatności na swoich kartach kredytowych bez zdawania sobie sprawy, że saldo jest obciążane odsetkami składanymi. Poza tym, że możesz sobie pozwolić tylko na minimalne płatności, możesz określić inne sposoby na stwierdzenie, czy masz zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej.

Odsetek

Możesz obliczyć, jaki procent wynagrodzenia na wynos przeznaczasz na spłatę długu. In Charge Debt Solutions mówi, że jeśli wydajesz więcej niż 20 procent swojego wynagrodzenia netto na zadłużenie, możesz mieć trudności z uzyskaniem pożyczki na duże zakupy i uzyskaniem gotówki w nagłych wypadkach. Na przykład, jeśli twoje wypłaty dają 4.000 dolarów netto miesięcznie i płacisz 800 $ na karty kredytowe, masz rację przy 20%. Im wyższy, a możesz mieć zbyt duży dług. W takim przypadku możesz wyznaczyć sobie cel polegający na zmniejszeniu zadłużenia, tak aby procent dochodów przeznaczanych na karty kredytowe był bliski 10%.

Czas spłacić

Możesz uzyskać dawkę rzeczywistości obliczając, ile czasu zajmie spłacenie długu. Rezerwa Federalna oferuje bezpłatny kalkulator, który pozwala określić kwoty, które musiałbyś zapłacić, aby pozbyć się długów w określonych terminach. Na przykład, aby zapłacić wystarczająco dużo, aby całkowicie wyeliminować zadłużenie 10 000 USD w ciągu czterech lat, musisz płacić 294 USD miesięcznie. Według Rezerwy Federalnej, jeśli płacisz minimalną płatność według początkowej stawki 200 USD miesięcznie – minimalną płatność, którą szacuje na 10 000 USD – spłacenie długu w całości zajęłoby 46 lat.

Średni

Możesz porównać zadłużenie karty kredytowej do średniej krajowej. Według NerdWallet.com, od grudnia 2012 r. Średnie zadłużenie karty kredytowej wynosiło 7 193 USD. Nie oznacza to, że jeśli spadniesz poniżej średniej, nadal masz miejsce na narastanie długu. Im dalej jesteś poniżej średniej, tym większe masz szanse na całkowite wyjście z długów.

Wskaźniki nienumeryczne

Nie musisz analizować wielu liczb za pomocą kalkulatora, aby określić, czy nie masz zbyt dużego zadłużenia. Forbes.com zwraca uwagę na znaki ostrzegawcze American Bankers Association dotyczące stylu życia. Jeśli często brakuje Ci gotówki, spóźniasz się z płaceniem czynszu lub spłaty kredytu hipotecznego albo pożyczasz pieniądze z jednej karty, aby zapłacić inną, masz problemy z zadłużeniem. Twoim krótkoterminowym rozwiązaniem jest zwiększenie dochodów, a długoterminowym rozwiązaniem jest spłata zadłużenia.

Wykorzystanie kredytu

Wykorzystanie kredytu odnosi się do tego, jaką część limitu karty kredytowej używasz. Według myFICO, jeśli wykorzystasz ponad 50 procent limitu karty kredytowej, Fair Isaac Corporation obniży Twoją zdolność kredytową. FICO zakłada, że ​​im bardziej zbliżasz się do limitu zadłużenia, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zaczniesz brakować płatności.

  • MSN Money: Kalkulator zadłużenia: czy masz za dużo zadłużenia?
  • Forbes.com: Dławienie się długiem karty kredytowejBankrate.com: Wskaźniki, kiedy zadłużenie karty kredytowej jest zbyt wysokieCreditCards.com: statystyki kart kredytowych, fakty branżowe, statystyki zadłużeniaCreditCards.com: Prawdziwy koszt minimalnej płatnościRozwiązania dotyczące zadłużenia InCharge: jak obliczyć stosunek zadłużenia do dochodówRezerwa Federalna: Kalkulator kart kredytowychNerdWallet.com: statystyki zadłużenia amerykańskich kart kredytowych dla gospodarstw domowych do 2012 rokumyFICO: Jak najlepiej zarządzać rosnącym zadłużeniem na karcie kredytowej?Kevin Johnston pisze dla Ameriprise Financial, programu MBA Rutgers University i Evana Carmichaela. Pisał o biznesie, marketingu, finansach, sprzedaży i inwestowaniu dla takich publikacji jak „The New York Daily News, „Business Age i „Nation’s Business. Jest projektantem instruktażowym z kredytami dla firm takich jak ADP, Standard and Poor’s oraz Bank of America.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy