Co jest uważane za dobrą zdolność kredytową?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność
Dołącz do społeczności
Dobry rating kredytowy można określić na podstawie wielu czynników. Twoja udokumentowana historia kredytowa, aktualny stosunek zadłużenia do dochodów oraz kwota nieściągalnego długu (niezabezpieczone zadłużenie na karcie kredytowej, pożyczki samochodowe itp.) Można porównać z kwotą dobrego zadłużenia (pożyczki mieszkaniowe). Osoby z dobrą zdolnością kredytową na ogół kwalifikują się do uzyskania najwyższego oprocentowania pożyczek, zasadniczo stawki standardowej. Osoby o doskonałej zdolności kredytowej mogą kwalifikować się do pożyczek o oprocentowaniu niższym od podstawowego.

Salda kredytowe i historia pożyczek są uwzględniane w ratingu kredytowym danej osoby.

Pożyczkodawcy mogą inaczej ocenić, co stanowi dobry rating kredytowy. W rzeczywistości zdefiniowanie go jest do pewnego stopnia elastyczne i niektórzy pożyczkodawcy mogą być zainteresowani określonymi aspektami wyniku, bardziej niż innymi aspektami. Możesz zapytać pożyczkodawców, jakie aspekty Twojej zdolności kredytowej są najważniejsze.

Ponieważ istnieje elastyczność co do tego, co jest uważane za dobry rating kredytowy, otrzymasz różne odpowiedzi od różnych osób na temat tego, co jest „dobrym lub „optymalnym wynikiem. Guru finansowy Suze Orman sugeruje, że naprawdę najlepszy rating musi wynosić co najmniej 720 punktów Fair Isaac Company (FICO), metoda punktacji opracowana przez agencję monitorującą kredyty Experian. Orman stwierdził również w sprzeczny sposób, że wynik powyżej 690 punktów jest dobry i generalnie wymagany do uzyskania lepszych oprocentowania kredytów.

Osoby z dobrym kredytem mogą uzyskać niższe oprocentowanie kart kredytowych.

W rzeczywistości niektóre agencje, takie jak Fannie Mae, uważają, że 620 jest dobre, a ta liczba prawdopodobnie zapewni Ci najlepszą stawkę. Z drugiej strony niektóre źródła, takie jak program PBS Frontline , sugerują, że 770 to optymalna ocena kredytowa. Większość firm twierdzi, że potrzebujesz co najmniej 650-690, aby mieć dobrą zdolność kredytową. Za optymalny rating kredytowy zawsze uważa się ponad 700, zwykle w połowie lat siedemdziesiątych.

Osoby, które mają dobrą zdolność kredytową, otrzymują więcej ofert dotyczących kart kredytowych.

Ponieważ istnieje wiele interpretacji tego, czym może być dobra ocena kredytowa, jedną z rzeczy, które konsumenci powinni zrobić, jest rozejrzenie się, zwłaszcza gdy ich ocena kredytowa waha się w górnej 600. W niektórych przypadkach ta ocena kredytowa kwalifikuje Cię do niższych stóp procentowych. Wynik ten nie robi wrażenia na innych bankach i kredytodawcach. Jeśli Twoja ocena jest dobra lub lepsza niż dobra, to naprawdę zaoszczędzisz pieniądze, aby dowiedzieć się, którzy pożyczkodawcy oferują najlepsze oferty.

Kiedy wiesz, że masz dobrą zdolność kredytową lub myślisz, że tak, zapytaj pożyczkodawców, jaki wynik uważają za dobry. Praktycznie wszyscy pożyczkodawcy mają formułę obliczania stóp procentowych na podstawie definicji dobrych i złych ocen. Wiedząc, jaką liczbę pożyczkodawców uważa za dobrą, możesz podjąć decyzję o miejscach, w których najlepiej będzie starać się o kredyt.

Jeśli Twoja ocena jest niższa niż 600, możesz zostać uznany za narażonego na ryzyko jako pożyczkobiorca. Brak dobrego ratingu kredytowego zwykle oznacza płacenie wyższych stóp procentowych. W miarę możliwości staraj się poprawić swoją zdolność kredytową, dokonując terminowych płatności, spłacając karty kredytowe i obniżając wskaźnik zadłużenia do dochodów. Staraj się również unikać gromadzenia większej ilości złych długów, ponieważ może to dodatkowo obniżyć twoją zdolność kredytową. Ubieganie się o nowy kredyt, zwłaszcza w przypadku karty kredytowej, może również obniżyć ocenę.

Posiadanie wielu kart kredytowych z wysokim saldem może zaszkodzić wiarygodności kredytowej danej osoby.

Tricia ukończyła literaturę na Uniwersytecie Stanowym Sonoma i przez wiele lat często udzielała się w mądryGEEK. Szczególnie pasjonuje się czytaniem i pisaniem, choć jej inne zainteresowania to medycyna, sztuka, film, historia, polityka, etyka i religia. Tricia mieszka w Północnej Kalifornii i obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy