Agent nieruchomości a pośrednik hipoteczny: jaka jest różnica?

17 lutego 2021

Agent nieruchomości a pośrednik hipoteczny: przegląd

Agenci nieruchomości i pośrednicy hipoteczni mają podobne cechy pracy. Jako licencjonowani specjaliści z branży nieruchomości, oboje pomagają swoim klientom w zdobywaniu nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych. Ale ich specyficzne obowiązki są zupełnie inne. Pośrednik w obrocie nieruchomościami pomaga kupującym i sprzedającym znaleźć lub sprzedać fizyczną nieruchomość, a pośrednik hipoteczny pomaga kupującym znaleźć finansowanie na zakup nieruchomości.

Kluczowe wnioski
 • Agenci nieruchomości łączą kupujących i sprzedających; Brokerzy kredytów hipotecznych łączą kupujących i pożyczkodawców.
 • W zależności od tego, kogo reprezentują, pośrednicy w obrocie nieruchomościami pomagają klientom w zakupie lub sprzedaży nieruchomości, a pośrednicy w udzielaniu kredytów hipotecznych pomagają klientom w znalezieniu finansowania na nieruchomość.Brokerzy kredytów hipotecznych muszą zapoznać się z raportami kredytowymi i umowami kredytowymi; pośrednicy w obrocie nieruchomościami są mniej zainteresowani szczegółami finansowymi (innymi niż ceny zakupu).Obie prace mogą wymagać pracy w nocy i w weekendy; wynagrodzenie za obie kariery opiera się na wydajności.Obie prace wymagają uzyskania odpowiedniej licencji przez państwo w celu wykonywania zawodu i jej aktualizowania poprzez odnawianie oraz dalsze kształcenie i testy.Agent nieruchomości

  Ponieważ branża nieruchomości może być niezwykle konkurencyjna, jeśli chcesz zostać agentem nieruchomości, otwarta osobowość, chęć bycia pomocnym, dojrzałość i wiarygodność są podstawowymi cechami. Pośrednik w obrocie nieruchomościami mieszkalnymi powinien być również w stanie w przyjemny sposób zaprezentować dom i sprzedać oferowane przez niego funkcje. Kreatywne oko do projektowania i szczegółów może być mocnym atutem w tym zawodzie.

  W zależności od tego, czy agent działa w imieniu kupującego czy sprzedającego, typowe są następujące obowiązki:

 • Pokaż nieruchomości i domy
 • Znajdź nieruchomości i domy na sprzedaż lub dla kupującychNegocjuj pomiędzy i działaj jako łącznik między kupującym a sprzedającymŚledź lokalny rynek nieruchomościUdziel wskazówek dotyczących finansowania (w niektórych przypadkach)Kwalifikacje do zostania pośrednikiem w obrocie nieruchomościami mogą obejmować doświadczenie w sprzedaży lub marketingu oraz co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej. Każdy agent nieruchomości musi posiadać licencję. W zależności od stanu i agencji może być wymagana dodatkowa edukacja w zakresie finansowania i prawa mieszkaniowego. Wcześniejsze 

  Praca często wymaga długich godzin i wielu dni na pokazywanie potencjalnym nabywcom domów lub nieruchomości komercyjnych bez sprzedaży, więc cierpliwość też jest niezbędna. Jeśli lubisz wydarzenia, które przebiegają szybko i potrzebujesz wypłaty co tydzień, praca agenta nieruchomości oparta na prowizjach może nie być dla Ciebie.

  Osoby z pracą lub innymi obowiązkami są często zajęte w ciągu dnia i polują na dom w nocy i w weekendy. W rezultacie pośrednicy w obrocie nieruchomościami muszą być gotowi do natychmiastowej dostępności, gdy ich klienci tego potrzebują. Odszkodowanie dla agenta nieruchomości Pozycja Zakres odszkodowania Wynagrodzenie24 000–101 000 USD Premia259–21 000 USD Podział zysków989-49 000 USD Komisja2000 USD – 184 000 USD Całkowite wynagrodzenie25 000 – 104 000 $Przytoczone powyżej zakresy wynagrodzeń w różnych kategoriach, z PayScale.com na marzec 2020 r., Najnowsze dostępne dane. Liczby odzwierciedlają zakres średnich. Niektórzy agenci mogą zarabiać mniej, inni, którzy są bardzo dobrzy (i być może mają dużo szczęścia), mogą zarabiać więcej.

  Niektóre agencje mogą płacić nominalną pensję co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc, ale większość agentów otrzymuje wynagrodzenie po sprzedaży w postaci prowizji, opartej na z góry określonym procencie ceny sprzedaży. Zarobki jako pośrednika w obrocie nieruchomościami rosną wraz z doświadczeniem.

  Pośrednik w obrocie nieruchomościami może przemieszczać się z miejsca na miejsce podczas typowego dnia pracy, podczas gdy pośrednik może spędzać większość dnia pracy przy komputerze lub telefonie w biurze.

  Pośrednik kredytów hipotecznych

  Pośrednicy hipoteczni działają w imieniu klientów, aby znaleźć dla nich najkorzystniejsze oprocentowanie i warunki kredytu hipotecznego, czy to na prywatnej rezydencji, czy na nieruchomości komercyjnej. Badanie najnowszych stóp procentowych i warunków pożyczek jest niezbędną i ciągłą częścią pracy brokera hipotecznego polegającej na zabezpieczaniu najlepszych stóp dla klienta. Niektórzy brokerzy mogą nawiązywać relacje z preferowanymi instytucjami pożyczkowymi, ale dobry broker będzie dbał o najlepszy interes swoich klientów.

  Biorąc pod uwagę kluczowy element pracy polegający na znajdowaniu najlepszych opcji pożyczki dla swoich klientów, konieczna jest gruba znajomość instytucji pożyczkowych, oprocentowania i warunków pożyczki. Znajomość kryteriów zdolności kredytowej i sprawozdawczości kredytowej jest ważna, podobnie jak duża biegłość w zakresie matematyki, werbunku i pisania.

  Brokerzy kredytów hipotecznych muszą dostosowywać się do harmonogramów klientów, a przyjazna, towarzyska osobowość może zdziałać wiele z klientami. Bycie brokerem kredytów hipotecznych często wymaga długich godzin i wielu dni poszukiwania pożyczkodawcy, który chciałby współpracować z potencjalnym pożyczkobiorcą, więc cierpliwość jest równie kluczowa w tej dziedzinie. Ta jakość będzie również dobrze służyć brokerom, gdy będą musieli zaakceptować kilka odmów ze strony pożyczkodawców, próbując złożyć pożyczkę.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy