8 najlepszych opcji oprogramowania do finansów osobistych w 2020 roku

17 lutego 2021

Kontroluj wszystkie swoje wydatki

Oprogramowanie i aplikacje do finansów osobistych mogą pomóc w opanowaniu podstaw, zwiększeniu wydajności w zarządzaniu pieniędzmi, a nawet w odkrywaniu sposobów realizacji długoterminowych celów finansowych. Wybór najlepszego oprogramowania do finansów osobistych zależy od aktualnych potrzeb finansowych. Niektóre programy do finansów osobistych mogą pomóc w opanowaniu budżetowania i śledzenia wydatków, podczas gdy inne mogą pomóc w zarządzaniu portfelem inwestycyjnym. Oczywiście ważny jest również budżet na oprogramowanie do finansów osobistych. Nasza lista najlepszych programów do zarządzania finansami osobistymi obejmuje bezpłatne i płatne opcje, które można dopasować do różnych celów finansowych. Więc spójrz i uporządkuj swoje finanse w mgnieniu oka.

8 najlepszych opcji oprogramowania do finansów osobistych w 2020 roku
 • Quicken : Ogólnie najlepszy
 • Mint : najlepszy do budżetowania YNAB : najlepszy do budowania nawyków Mvelopes : najlepszy do budżetowania od zera TurboTax : najlepszy dla podatków FutureAdvisor : najlepszy do inwestowania Kapitał osobisty : najlepszy do doradztwa inwestycyjnego Tiller Money: najlepszy do zarządzania arkuszami kalkulacyjnymiOgólnie najlepszy: Szybciej

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Istniejący od kilkudziesięciu lat Quicken jest jednym z najbardziej uznanych programów do finansów osobistych na rynku. Możesz używać oprogramowania do zarządzania różnymi aspektami swojego życia finansowego, od tworzenia budżetu po śledzenie zadłużenia, cele oszczędnościowe, a nawet coaching inwestycyjny. Oprogramowanie posiada funkcję eksportu do Excela, która umożliwia manipulowanie i wykonywanie dodatkowych obliczeń na danych. Jedną z bardziej zaawansowanych funkcji jest opłacanie rachunków, które umożliwia konfigurowanie płatności za rachunki bezpośrednio z oprogramowania. Możesz nawet użyć go do śledzenia wartości swoich aktywów, aby uzyskać dokładne obliczenie całkowitej wartości netto. Aplikacja jest wystarczająco solidna, aby zarządzać zarówno wydatkami osobistymi, jak i biznesowymi, a nawet obsługuje funkcje zarządzania nieruchomościami, takie jak płatności czynszu od najemców. Oprogramowanie zaczyna się od 34,99 USD i jest dostępne dla systemu Windows,MacOS, iOS i Android.

  Najlepsze do budżetowania: mięta

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Mennica to jedno z najpopularniejszych narzędzi do budżetowania i śledzenia wydatków. Możesz poprosić oprogramowanie o pobranie informacji o Twoim banku i karcie kredytowej, aby przeanalizować wydatki i wskazać obszary, w których możesz zmniejszyć koszty, aby poprawić swoje finanse. Aby uzyskać większą odpowiedzialność, Mint umożliwia konfigurowanie alertów dotyczących takich rzeczy, jak terminy i niskie salda, abyś był na bieżąco. Funkcje te pomagają uniknąć drogich opłat za opóźnienia w płatnościach i debetach z konta bankowego. Jeśli masz skonfigurowane kategorie budżetu, Mint będzie podawać w czasie rzeczywistym informacje o kwocie, którą możesz wydać na takie rzeczy, jak żywność i gaz. Mint można pobrać i używać za darmo na urządzeniach z systemem iOS i Android, a także na komputerach stacjonarnych.

  Najlepsze dla budownictwa mieszkaniowego: YNAB

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  You Need a Budget, czyli YNAB, to oprogramowanie do finansów osobistych, którego celem jest pomoc w poprawie umiejętności finansowych podczas zarządzania miesięcznym budżetem. Tworząc budżet i zarządzając codziennymi finansami, oprogramowanie udostępnia samouczki, które pomogą Ci rozwiązać niektóre z trudniejszych zagadnień finansowych. Jeśli zmagasz się ze złymi nawykami finansowymi, YNAB może pomóc Ci przełamać je przez kilka podstawowych zasad zarządzania finansami.

  Oprogramowanie automatycznie łączy się z Twoim kontem bankowym, integrując informacje o wydatkach w celu analizy i śledzenia budżetu. Możesz mieć oko na to, jak zbliżasz się do swojego miesięcznego budżetu i podejmować działania, jeśli wydajesz za dużo. Nie obejmuje żadnych możliwości śledzenia inwestycji. YNAB oferuje 34-dniową bezpłatną wersję próbną, która pozwala na korzystanie z oprogramowania, podczas gdy Ty decydujesz, czy jest ono odpowiednie dla Twoich osobistych celów finansowych. Pełne oprogramowanie kosztuje 11,99 USD miesięcznie lub 84 USD rocznie.

  Najlepsze do budżetowania od zera: Mvelopes

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Tradycyjny system budżetowania kopertowego pomaga trzymać się budżetu, używając kopert do zarządzania pieniędzmi. Po rozbiciu budżetu umieść tę kwotę w różnych kopertach. Tak więc, jeśli przeznaczasz 100 dolarów na paliwo na tydzień, umieszczasz tę kwotę w kopercie „gaz. Kiedy wydasz te 100 dolarów, to wszystko. Mvelopes stosuje to samo podejście do budżetowania, z tym wyjątkiem, że odbywa się to cyfrowo na telefonie i komputerze, a nie za pomocą fizycznej gotówki.

  Wybierz cele finansowe, które są dla Ciebie najważniejsze, a następnie dodaj rachunki bankowe i ustal swój dochód. Mvelopes pomoże Ci stworzyć budżet i skonfigurować „koperty. Oprogramowanie śledzi Twoje wydatki i pokazuje, ile wydałeś z każdej koperty, aby utrzymać budżet przez cały miesiąc.

  Podstawowa wersja zaczyna się od 6 USD miesięcznie lub 55 USD rocznie, a droższe opcje zapewniają dodatkowe funkcje i opcje coachingu. Można spróbować Mvelopes za darmo przez 30 dni , też, przed podjęciem decyzji, który plan jest właśnie dla Ciebie.

  Najlepsze podatki: TurboTax

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Może niekoniecznie potrzebujesz TurboTax do zarządzania swoimi finansami przez cały rok, ale kiedy przychodzi czas podatkowy, oprogramowanie może się przydać. Chociaż jest to jedno z droższych narzędzi do przygotowywania podatków, jest również przyjazne dla konsumenta, przeprowadzając Cię przez proces przygotowania podatkowego, aby pomóc Ci dokładnie złożyć zeznanie podatkowe. Wprowadzenie informacji podatkowych jest dość proste – możesz zaimportować informacje W-2 od pracodawcy lub zrobić ich zdjęcie, a oprogramowanie prześle je do formularza.

  Jeśli korzystałeś z TurboTax w poprzednich latach, oprogramowanie zapamięta wiele z twoich danych osobowych i zapyta, czy nastąpiły jakieś większe zmiany. Najbardziej podstawowa wersja umożliwia bezpłatne złożenie wniosku o zwrot federalny i stanowy, jeśli wystarczy formularz 1040 bez załączonych harmonogramów.

  Co więcej, TurboTax Live łączy Cię z CPA lub zarejestrowanym agentem, aby udzielić Ci spersonalizowanych porad i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojego zeznania podatkowego. Płatne wersje TurboTax zawierają funkcję pomagającą odkryć odliczenia, o których być może nie wiedziałeś, że są dostępne. Chociaż możesz korzystać z TurboTax w Internecie, możesz również pobrać oprogramowanie na swoje urządzenie w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

  Najlepsze do inwestowania: FutureAdvisor

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Jeśli jesteś inwestorem typu „zrób to sam i szukasz taniego dostępu do doradcy finansowego, FutureAdvisor to świetna opcja. Oprogramowanie inwestycyjne zapewnia spersonalizowane zalecenia, które pomogą Ci zdywersyfikować portfel, które możesz śledzić lub nie, według własnego uznania. Możesz zarejestrować się w oprogramowaniu, jeśli masz co najmniej 5000 USD w aktywach do zainwestowania. FutureAdvisor zarządza aktywami, które przekazujesz na konto, za stałą roczną opłatę w wysokości 0,5% zarządzanych aktywów, rozliczaną kwartalnie w wysokości 0,125%. Kiedy przenosisz swoje aktywa na konto, FutureAdvisor pracuje nad konsolidacją ich w konta u swoich partnerów, Fidelity lub TD Ameritrade.

  Najlepsze dla doradztwa inwestycyjnego: kapitał osobisty

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Kapitał osobisty umożliwia zarządzanie wszystkimi rachunkami finansowymi na jednej platformie. Możesz dołączyć swoje konta bankowe, konta hipoteczne i inne rachunki kredytowe, a także rachunki inwestycyjne, aby mieć przed sobą pełny obraz finansowy. Jeśli masz wiele kont – jak większość z nas robi to obecnie – korzystanie z Kapitału osobistego może uchronić Cię przed koniecznością przełączania się między wieloma ekranami, aby zrozumieć, na czym stoisz.

  Jeśli masz portfel przekraczający 100 000 USD, możesz uzyskać spersonalizowaną poradę finansową opartą na Twoich celach. Podczas gdy jesteś obciążany opłatą za tę usługę, doradcy finansowi są zobowiązani do udzielenia Ci porady, która działa w Twoim najlepszym interesie.

  Użyj oprogramowania, aby określić, czy jesteś na dobrej drodze do przejścia na emeryturę i innych celów inwestycyjnych. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby skorzystać z usług doradcy finansowego, możesz użyć Kapitału Osobistego, aby śledzić swoje finanse i inwestycje w jednym miejscu. Podstawowe oprogramowanie jest bezpłatne, ale mogą obowiązywać opłaty za dodatkowe funkcje.

  Najlepsze do zarządzania arkuszami kalkulacyjnymi: Tiller Money

  data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

  Tiller Money pozwala zobaczyć wszystkie swoje pieniądze w jednym miejscu, automatycznie aktualizując dane czeków, kart kredytowych, pożyczek, inwestycji i innych kont w dostosowywanym arkuszu Google lub szablonie programu Excel. Tiller Money pozwala wybierać spośród szablonów, które organizują Twoje dane, lub możesz dostosować arkusz kalkulacyjny do własnych potrzeb. Będzie również wysyłać codziennie e-maile z podsumowaniem ostatnich transakcji i sald. Usługa kosztuje 79 USD rocznie lub 6,59 USD miesięcznie, ale możesz skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby zdecydować, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

  Co to jest oprogramowanie do finansów osobistych?

  Oprogramowanie do finansów osobistych to dowolna aplikacja, która pomaga we wszystkich aspektach finansów osobistych. Możesz wybrać różne oprogramowanie do różnych celów. Niektóre programy są idealne do budżetowania, inne są dobre do inwestowania, a jeszcze inne są odpowiednie do śledzenia zadłużenia i celów oszczędnościowych. Został zaprojektowany, aby ułatwić i usprawnić zarządzanie finansami i ich śledzenie, a także pomaga skonfigurować systemy, które będą dla Ciebie odpowiednie.

  Jak działa oprogramowanie do finansów osobistych?

  Oprogramowanie do finansów osobistych zazwyczaj działa na zasadzie zbierania danych osobowych, łączenia oprogramowania z instytucją finansową, kontami inwestycyjnymi i kartami kredytowymi, a następnie pomaga w określaniu celów finansowych. Po uzyskaniu dostępu do kont może monitorować kredyt, śledzić wydatki i nawyki oszczędzania, pomagać w tworzeniu budżetu, oferować wskazówki i porady inwestycyjne oraz wysyłać przypomnienia o opłacaniu rachunków i celach oszczędnościowych.

  Ile kosztuje oprogramowanie Personal Finance?

  Oprogramowanie do finansów osobistych różni się cechami, funkcjami i kosztami. Niektóre programy oferują podstawowe funkcje w wersjach darmowych i płatnych. Inne oprogramowanie pomaga w realizacji bardziej złożonych celów finansowych i pobiera miesięczne opłaty. Oprogramowanie do finansów osobistych zwykle kosztuje od 6 do 12 USD miesięcznie lub możesz płacić rocznie po obniżonej stawce. Inne oprogramowanie pobiera jednorazową opłatę w wysokości 35 USD, a oprogramowanie, które koncentruje się na inwestowaniu, pobiera zryczałtowaną stawkę w wysokości 0,5% zarządzanych aktywów.

  Czy oprogramowanie do finansów osobistych jest warte swojej ceny?

  Oprogramowanie do finansów osobistych jest warte swojej ceny, jeśli pomaga osiągnąć osobiste cele finansowe. Może pomóc ci trzymać się budżetu i zaoszczędzić pieniądze lub zarządzać i śledzić swoje inwestycje i zarabiać pieniądze. Jeśli go używasz i pomaga, zazwyczaj jest to warte stosunkowo niskiego kosztu.

  Jak wybraliśmy najlepsze oprogramowanie do finansów osobistych

  Zbadaliśmy i przejrzeliśmy wiele aplikacji dotyczących finansów osobistych i wybraliśmy 8 naszych najlepszych opcji oprogramowania do finansów osobistych w oparciu o cenę, różnorodność funkcji, rodzaje celów finansowych, które pomagają Ci osiągnąć, reputację firmy i nie tylko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy