6 powodów, dla których finansiści kochają swoją pracę

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mógł

Kariera w finansach lub księgowości to coś więcej niż tylko przeglądanie arkuszy kalkulacyjnych. Ci często niedoceniani profesjonaliści doświadczają wielkiej różnorodności w swojej roli.

Oto niektóre aspekty pracy finansowej wymienione w ankiecie, które pokazują, dlaczego tak bardzo kochają swoją pracę:

1. Twój głos jest ważny

Dzisiejsi analitycy finansowi, biegli rewidenci, księgowi i specjaliści ds. Zgodności są uważani za cenionych partnerów biznesowych i kluczowych decydentów. Firmy polegają na ich rozsądnych radach, aby formułować zalecenia i kształtować strategię.

Firmy coraz częściej chcą, aby zabierały głos i identyfikowały problemy, zanim wymkną się spod kontroli. W rzeczywistości wychodzenie i zorientowanie na klienta to kluczowe atuty dzisiejszej kariery w księgowości i finansach. Dyrektorzy chcą, aby ich specjaliści finansowi przedstawiali szczere oceny ksiąg rachunkowych firmy i praktyk finansowych oraz oferowali oparte na danych spostrzeżenia i rozwiązania.

Specjaliści ds. Finansów i księgowości przekazują kadrze kierowniczej dokładne informacje finansowe, które są wykorzystywane przez kierownictwo do realizacji celów firmy i zapewnienia wzrostu. Odgrywają również kluczową rolę w podejmowaniu strategicznych decyzji, takich jak zatrudnianie i nawigowanie po zmianach w przepisach podatkowych, a wielu z nich pełni funkcję liderów w programach mentoringowych i budowaniu zespołu. Pełnienie wszystkich tych ról jest dla tych profesjonalistów powodem do dumy i sprawia, że ​​kariera w finansach i księgowości jest bardzo atrakcyjna.

2. Różnorodność zadań zapewnia satysfakcję

Wielu specjalistów od finansów uwielbia zakres i dynamiczne aspekty swojej pracy.

Lubią korzystać z wiedzy technologicznej, metodycznego podejścia do rozwiązywania problemów i dogłębnego zrozumienia, jak działają firmy. Lubią być wzywani do pomocy w przewidywaniu i zapobieganiu ryzykom związanym z nowymi produktami i przedsięwzięciami, wdrażaniu i monitorowaniu rozwiązań programowych, analizowaniu dużych zbiorów danych i pomaganiu w kwestiach kadrowych.

W karierze finansowej musisz być zarówno zorientowany na szczegóły, jak i widzieć szerszy obraz.

3. Praca finansowa dopasowuje się do Twojej osobowości

Jeśli jesteś księgowym, prawdopodobnie zainteresował Cię zawód, ponieważ jesteś pewny siebie w pracy z liczbami. Wielu księgowych ma takie cechy, jak wysoka organizacja, logika i niezawodność. Być może jesteś nawet perfekcjonistą z pogranicza.

Kochasz swoją pracę, ponieważ dobrze pasuje do Twojego temperamentu. A kiedy twój zawód pasuje do twojej osobowości, rezultatem jest większa satysfakcja zawodowa.

4. Profesjonaliści w dziedzinie finansów są silnymi graczami zespołowymi

„Fakt, że ludzie, którzy dobrze radzą sobie z liczbami, nie są skuteczni w pracy zespołowej, nie jest faktem, ale stereotypem. Wielu księgowych jest ekstrawertycznych, ugodowych i otwartych. W związku z tym lubią dzielić się pomysłami, podejmować strategiczne decyzje i rozwiązywać problemy ze współpracownikami.

Ich praca pozwala im korzystać zarówno z lewej (analitycznej), jak i prawej (kreatywnej) strony mózgu.

5. Jest miejsce do odkrywania i rozwoju

Lekarze specjalizują się w czasie swoich rezydencji i na ogół trzymają się wybranej dziedziny medycyny. Podobnie sportowcy i naukowcy często kierują się jednym obszarem specjalizacji. Inaczej jest w przypadku specjalistów ds. Księgowości i finansów, którzy po dodatkowym przeszkoleniu mogą zajmować różne stanowiska i role. Potencjał rozwoju osobistego i zawodowego w karierze finansowej jest szeroki, a ponieważ pracodawcy chętnie zatrudniają takich specjalistów, ta ścieżka kariery oferuje dużą mobilność awansu.

Dyplom z zakresu księgowości lub Master of Business Administration, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednimi certyfikatami i ciągłym szkoleniem, może otworzyć drzwi do wielu różnych zawodów. Posiadając solidną historię pracy, prawdopodobnie posiadasz umiejętności finansowe, techniczne i interpersonalne niezbędne do pełnienia funkcji w wielu różnych branżach i firmach. Możesz nawet zostać doradcą finansowym.

6. Dorastają specjaliści ds. Finansów i kariery księgowe

Wraz z rozwojem firm rośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. Finansów, zwłaszcza w zakresie pozycji zobowiązań / należności, księgowości, zgodności, listy płac oraz analiz biznesowych i budżetowych. Wynik:

  • Nie jesteś przywiązany do jednej firmy. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się, czy po prostu jesteś gotowy na nowe wyzwanie, pozycje są dostępne.
  • Zanim poprosisz o awans lub negocjujesz wynagrodzenie za nową pracę, zapoznaj się z Przewodnikiem po wynagrodzeniach Roberta Half i naszym Kalkulatorem wynagrodzeń, abyś był na solidnym gruncie.Oprócz twojego zamiłowania do pracy z liczbami jest wiele powodów, dla których kariera w finansach jest świetnym posunięciem. Skorzystaj ze wszystkich możliwości, jakie oferuje Twoja praca, a będziesz mógł mieć długą i satysfakcjonującą karierę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy