11 wskazówek dla początkujących, jak mądrze inwestować swoje pieniądze

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Jason Cabler, 12 lutego 2015 25

 • Dzielić
 • ĆwierkaćKołekCzy zmagałeś się z tym, jak zainwestować swoje pieniądze? Czy jako początkujący inwestor wydaje się to zbyt onieśmielające lub skomplikowane? Mądre inwestowanie pieniędzy nie musi być skomplikowanym procesem. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to trochę podstawowej wiedzy inwestycyjnej, trochę cierpliwości i mądre rady, aby Twoje inwestycje rosły wykładniczo przez całe życie.

  Jestem pewien, że słyszałeś wiele niesamowitych historii o tym, jak wujek twojego przyjaciela Bob osiągnął sukces na giełdzie dzięki inwestycjom, które przyniosły mnóstwo pieniędzy na małej inwestycji i pomyślałeś sobie: „Człowieku, chcę to zrobić! . Wiem, że w przeszłości zainspirowały mnie te niesamowite historie inwestycyjne.

  Ale te historie o szybkim zarabianiu ogromnych pieniędzy są w rzeczywistości bardzo rzadkie.

  Rzeczywistość jest taka, że ​​przytłaczająca większość milionerów dotarła tam, mądrze inwestując pieniądze przez długi czas . Większość z nich stosowała podstawowe, sprawdzone strategie, które powinien znać każdy początkujący.

  Poniżej przedstawię 11 wskazówek dotyczących mądrego inwestowania, z których może skorzystać każdy początkujący.

  11 wskazówek, jak mądrze inwestować pieniądze

  Unikaj pojedynczych zapasów

  Łatwo dać się wciągnąć w szum związany z inwestowaniem w pojedyncze akcje i stracić wszystkie pieniądze. Problem z poszczególnymi akcjami polega na tym, że ryzykujesz pieniądze na jednej firmie. Jeśli firma ma zły kwartał lub nagle zbankrutuje, możesz stracić większość lub całość swojej inwestycji z dnia na dzień. Zdarza się to częściej niż myślisz (wiem to z własnego doświadczenia!).

  Nigdy nie inwestuj w coś, czego nie rozumieszJeśli nie możesz jasno wyjaśnić, w co inwestujesz, komuś innemu, aby mógł to zrozumieć, nie musisz w to inwestować.

  Na przykład: mnóstwo ludzi kupuje Bitcoiny i inne kryptowaluty jak szalone w tej chwili, ale większość nie może powiedzieć Ci pierwszej rzeczy o tym, jak to działa. To niebezpieczna gra, w której możesz bardzo szybko stracić dużo pieniędzy.

  Najpierw zainwestuj pieniądze przed opodatkowaniem i bez podatku Inwestowanie pieniędzy przed opodatkowaniem – Oznacza to po prostu, że inwestujesz na koncie IRA, 401k, 403b lub innym koncie emerytalnym. Dlatego każdy dolar, który zainwestujesz na jednym z tych kont nie jest opodatkowany jako dochód, więc na razie zaoszczędzisz pieniądze na podatku dochodowym. Jednak podatki zapłacisz od pieniędzy, które wypłacisz później na emeryturze.

  Inwestowanie w pieniądze wolne od podatku – inwestowanie w Roth IRA lub Roth 401k. Dolary, które inwestujesz na tych kontach, są opodatkowane tak jak zwykły dochód. Jednak po przejściu na emeryturę i wypłacie pieniędzy z konta nie płacisz podatków od wypłaty.

  Skorzystaj z tego, jeśli pracodawca dopasowuje Twoje składki do kont emerytalnych. Nie ma nic lepszego niż darmowe pieniądze!

  Zainwestuj 15% swojego dochoduKonsekwentne inwestowanie 15% swoich dochodów każdego miesiąca w ogromny sposób zwiększy Twoje bogactwo. Niech pieniądze zostaną automatycznie potrącone z Twojej wypłaty i przelane bezpośrednio na Twoje rachunki inwestycyjne. Automatyczny depozyt na rachunki inwestycyjne to absolutnie najlepszy sposób na zachowanie dyscypliny, jeśli chodzi o oszczędzanie i inwestowanie. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić i zapomnieć!

  Nie bądź zbyt konserwatywnyPrzeciwieństwem podejmowania zbyt dużego ryzyka (np. Pojedynczych akcji) jest zbyt ostrożne inwestowanie. Trzymanie wszystkich pieniędzy na rachunku rynku pieniężnego lub na płytach CD (certyfikaty depozytowe) to straszny sposób na inwestowanie pieniędzy!

  Tak, te inwestycje są bardzo bezpieczne, ale mają bardzo niski zwrot z inwestycji . Zwroty są tak niskie, że nawet nie nadążają za inflacją, więc z czasem tracisz pieniądze na tych nijakich inwestycjach.

  Szukaj mądrej rady – płać specjalistęZawsze dobrze jest zasięgnąć mądrej porady na temat swoich inwestycji u specjalisty, takiego jak doradca finansowy lub planista finansowy. Powinieneś znaleźć profesjonalistę, który pobiera stałą opłatę lub za godzinę. Zatrudnienie planisty finansowego, który pobiera procent zainwestowanych pieniędzy jako rekompensatę, znacznie obniży zwrot z inwestycji. Ostatecznie będzie to kosztować dziesiątki tysięcy (lub więcej) w dłuższej perspektywie.

  Świetny planista finansowy będzie miał serce nauczyciela i upewni się, że rozumiesz wszystko, w co inwestujesz.

  Oto świetny artykuł mojego przyjaciela Jeffa Rose z Good Financial Cents o tym, jak zatrudnić świetnego doradcę finansowego.

  Nie inwestuj, aby szybko zarabiać pieniądzePo 20 latach inwestowania w końcu zaczynam się uczyć cierpliwości. Nie próbuję szybko zarabiać pieniędzy. Pamiętaj, że inwestowanie to maraton, a nie sprint. To całkowicie normalne, że wartość Twoich inwestycji z czasem rośnie i spada. Ale w miarę upływu czasu ich wartość prawie zawsze rośnie. Więc bądź cierpliwy, jeśli twoje inwestycje nie przynoszą teraz dobrych wyników.

  Nie myśl o swoich inwestycjach pod kątem ich dzisiejszych wyników, ostatnich 6 miesięcy lub ostatniego roku. Pomyśl o swoich inwestycjach obejmujących 20-30 lat lub więcej. Długofalowa perspektywa pomaga zachować odpowiednią perspektywę.

  Najlepsze narzędzie do zarządzania wszystkimi inwestycjami w jednym miejscu? Kapitał osobisty to jest to! Sprawdź osobisty kapitał tutaj.

  POCAŁUJ swoje inwestycje

  Prawdopodobnie widziałeś już ten akronim. Korzystanie z KISS ( K EEP I t S wyko S tupid) filozofia jest po prostu mądre inwestowanie. Istnieje wiele skomplikowanych strategii inwestycyjnych, w których ludzie będą próbowali Cię przekonać, że możesz pokonać rynek.

  Te prawie nigdy nie działają.

  Jeśli tak, nie działają długo.

  Najlepsze strategie inwestycyjne są bardzo nudne , ale działają jak urok. Najprostszą metodą jest inwestowanie w fundusze indeksowe, które odpowiadają zwrotom całego rynku. Inną prostą strategią jest inwestowanie równych kwot w fundusze inwestycyjne obejmujące 4 różne kategorie:

  • Wzrost
  • Wzrost i dochód Agresywny wzrost Międzynarodowy Jeśli szukasz dochodu, inną nudną, ale dochodową strategią, którą możesz wypróbować, jest fundusz ETF Dividend Aristocrats, który zapewni stały zwrot z Twoich pieniędzy.

   Oglądaj opłatyOpłaty inwestycyjne mogą cię pożreć, jeśli nie będziesz ostrożny. Istnieje kilka opłat, o których musisz wiedzieć:

   • Opłaty transakcyjne – opłata pobierana za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz akcje inwestycji. Opłaty te są na ogół dość niskie.
   • Obciążenia początkowe – niektóre fundusze wzajemne pobierają opłatę w wysokości nawet 5-6% całkowitej kwoty zainwestowanej w zakup jednostek uczestnictwa tego funduszu. Opłaty roczne – Opłata pobierana co roku, gdy posiadasz akcje funduszu wspólnego inwestowania. Te opłaty inwestycyjne mają bardzo szeroki zakres od zaledwie 0,2% do nawet 5-6%.Opłaty mogą być naprawdę podstępne. Za każdym razem, gdy płacisz opłatę inwestycyjną, są to pieniądze, które nie są inwestowane i nigdy nie mają szansy na wzrost.

    Oczywiście im więcej opłat inwestycyjnych płacisz, tym więcej wzrostu inwestycji rezygnujesz w dłuższej perspektywie. Wysokie opłaty mogą dosłownie kosztować od dziesiątek do setek tysięcy dolarów zwrotu z inwestycji w ciągu całego życia.

    Bez inwestowania emocjonalnegoProgramy telewizyjne i internet lubią przedstawiać inwestowanie jako ekscytującą, szybko zmieniającą się grę z gorącymi wskazówkami dotyczącymi akcji i częstymi transakcjami. W rzeczywistości dobre inwestowanie jest w rzeczywistości bardzo nudne .

    To prawie ekscytujące, gdy patrzysz na wysychanie farby.

    Nie sprawdzaj codziennie swoich inwestycji. Nie sprawdzaj ich co tydzień ani co miesiąc. Sprawdzaj je raz na kwartał.

    Kiedy stale sprawdzasz swoje inwestycje i widzisz codzienne zmiany cen, zbyt łatwo jest zaangażować swoje emocje. Podejmujesz okropne decyzje inwestycyjne w oparciu o reakcje emocjonalne. Znów wiem to z własnego doświadczenia.

    Nie spłacaj długówNaprawdę nie myślałeś, że zapomnę o tym, prawda? Jeśli nie masz długu, masz więcej pieniędzy na inwestycje. Im więcej pieniędzy zainwestujesz, tym więcej masz okazji, aby Twoje inwestycje urosły w ogromny stos bogactwa! Jeśli masz dług, powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem.

    Jeśli chcesz wyjść z długów, możesz sprawdzić mój kurs online Celebrating Financial Freedom (każdy recenzent przyznał mu 5 gwiazdek!)

    Inwestowanie dla początkujących nie musi być skomplikowane

    Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym inwestorem w wieku 20 lat, czy też inwestujesz od dziesięcioleci, większość ludzi myśli o inwestowaniu jako o skomplikowanym procesie, którego nigdy nie zrozumieją. Ale jeśli nauczysz się podstaw, wszyscy początkujący powinni używać opisanych powyżej i trzymać się ich, zainwestowanie pieniędzy będzie znacznie łatwiejszym (i satysfakcjonującym) zadaniem, niż kiedykolwiek myślałeś, że może być!

    Przy okazji, możesz znaleźć bardziej szczegółowe informacje na temat tych podstawowych pojęć w tych doskonałych zasobach:

    Pytanie: Czy masz jakieś inne ulubione wskazówki dotyczące mądrego inwestowania pieniędzy? Zostaw komentarz i powiedz mi swój ulubiony.

    Powyższych wskazówek inwestycyjnych nie należy traktować jako profesjonalnych porad inwestycyjnych. Jestem dentystą i blogerem, a nie certyfikowanym ani dyplomowanym inwestorem. Niektóre z powyższych linków to linki partnerskie. Jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać, szczerze doceniam wsparcie!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy